Novinky

Koupě bytu nebo stavba rodinného domu?

31. 01. 2013

Každý člověk se dříve nebo později osamostatní od rodiny a zauvažuje o pořízení vlastního bydlení. Dle toho, jaké má finanční možnosti a jaké má nároky na bydlení se pak rozhoduje o tom, zda si postaví rodinný dům nebo zda si koupí byt do osobního vlastnictví. Oby typy bydlení mají své výhody i nevýhody. Pojďme se na ně podívat. Více v článku na Koupě bytu nebo stavba rodinného domu?

Již brzy vás čeká zařizování vašeho bydlení

30. 11. 2012

Pokud právě zařizujete bydlení nebo vymýšlíte, jak realizovat vaši zahradu, máme pro vás celou řadu tipů a inspirací. Více v článku na Již brzy vás čeká zařizování vašeho bydleníBulletin Ekonomických staveb

Články

Nevěříte stavební firmě? Najměte si stavební dozor!

Napsal dne 02. 10. 2011 uživatel veronika.fundova

Stavební dozor je v dnešní domě téměř samozřejmostí nebo spíše nutností. Stavební firmy se snaží postavit dům co nejlevněji a tím pádem nakupují levnější materiály, než které byly s klientem smluvně domluveny. Klient, který nerozumí stavebnictví a nekontroluje stavbu pravidelně, nemá šanci toto zjistit.  A právě od toho existuje stavební dozor, který si můžete najmout a který vše potřebné ohlídá za vás.

Záleží jen na vás, jakých služeb stavebního dozoru využijete

Stavební dozor může kontrolovat vaši stavbu už od fáze projektování domu, při stavbě domu  samotné, ale i mimo ni.  Mezi činnosti, které stavební dozor zajišťuje, patří například kontrola projektové dokumentace, analýza, zda je použit dostatečně kvalitní, avšak ne příliš drahý stavební materiál, dohled nad dodržováním technologických postupů a předpisů, vedení stavebního deníku, zajištění odstranění závad, zajištění kolaudačního řízení, provedení zápisu do katastru nemovitostí nebo například finančního vypořádání s dodavateli. Činností, které může stavební dozor na vaší stavbě provádět, je celá řada, vždy záleží, na čem se společně domluvíte a kolik chcete do stavebního dozoru investovat.

Ekonomické stavby nabízejí stavební dozor zdarma

Stavební dozor si lze najmout nejen při stavbě svépomocí, ale i v případě, že si necháváte postavit dům na klíč. Existuje však stavební firma, která nabízí nezávislý stavební dozor ke každému u nich postavenému domu zdarma. V Ekonomických stavbách s.r.o. je kvalita postaveného rodinného domu na prvním místě, a proto ji ve velké míře zohledňuje i ve svých programech – např. Program Kvalita.


Podělte se s ostatními
    Pridat.eu