Novinky

Koupě bytu nebo stavba rodinného domu?

31. 01. 2013

Každý člověk se dříve nebo později osamostatní od rodiny a zauvažuje o pořízení vlastního bydlení. Dle toho, jaké má finanční možnosti a jaké má nároky na bydlení se pak rozhoduje o tom, zda si postaví rodinný dům nebo zda si koupí byt do osobního vlastnictví. Oby typy bydlení mají své výhody i nevýhody. Pojďme se na ně podívat. Více v článku na Koupě bytu nebo stavba rodinného domu?

Již brzy vás čeká zařizování vašeho bydlení

30. 11. 2012

Pokud právě zařizujete bydlení nebo vymýšlíte, jak realizovat vaši zahradu, máme pro vás celou řadu tipů a inspirací. Více v článku na Již brzy vás čeká zařizování vašeho bydleníBulletin Ekonomických staveb

Články

Jaká je role stavebního dozoru?

Napsal dne 15. 09. 2011

Pokud chcete mít jistotu, že váš dům bude postaven v pořádku a v požadované kvalitě, neobejdete se bez stavebního dozoru.

 

Stavební dozor má přesně stanovené úkoly jak před zahájením stavby, v průběhu výstavby, po dokončení samotné stavby i při přípravě ke kolaudačnímu řízení a samotné kolaudaci. Za stavební dozor se obecně označuje kontrola provádění stavebních prací, případně osoba provozující tuto činnost. Stavební dozor je nutný především z důvodů zajištění stavby podle projektové dokumentace a podle platných předpisů a norem. Stavební dozor může být nepřetržitý nebo nepravidelný. Nepravidelný dozor bývá prováděn na výzvu stavebníka, obvykle při uzavírání určité dílčí části stavby.

 

Osoba, která stavební dozor vykonává, musí mít nejen odborné znalosti, ale také velké praktické zkušenosti. Měla by umět předem odhadnout hrozící závady a poruchy všeho druhu, protože jedině tak může zabránit zbytečnému zdržování výstavby. Kromě toho se musí jednat o osobu dostatečně nekompromisní, která ale zároveň musí umět hledat řešení, protože jinak hrozí, že se vaše stavba může zaseknout na mrtvém bodě. Dobrý stavební dozor je tedy nejen manažerem stavby, ale také rádcem investora a zároveň zárukou dobré spolupráce všech zúčastněných stran.

 

Pokud je stavba kompletně realizovaná developerskou firmou, ta si může stavební dozor zajistit sama, nebo jej provádí někdo, kdo s touto firmou vůbec nesouvisí. Více o činnosti developerských firem najdete na stránkách Developeři).

 

Kvalita především

Pokud chcete, aby byl váš dům postaven opravdu kvalitně a bez problémů a zároveň za rozumnou cenu, zvolte dům od společnosti Ekonomické stavby. Jejich program Kvalita zaručuje nejen použití těch nejlepších materiálů, ale také čtyřstupňovou nezávislou kontrolu, kterou ještě můžete doplnit vlastním stavebním dozorem.

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu